Go Back   Rumski Forum > Aktivnosti > Razno

Razno pricajte o svemu ostalom vezano za muziku i PC produkciju, predstavite sebe, svoj band, also speak in english about pro audio production...

 
 
Thread Tools Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 30-03-2011, 08:56 PM   #16
awacs
VIP Member
 
awacs's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Zemun
Posts: 4,893
Default Re: Krecu software inspektori ....

Quote:
Originally Posted by cAAc View Post
Nisam video temu u kojoj ce se ozbiljno pricati o tome kako je najbolje danas promovisati svoj rad i kako se prilagoditi ,opet uplivati i isplivati - to je profesionalizam ,a ne legalan softver..
Nisam video temu u kojoj ce se traziti prednosti i pogodnost koje danasnje vreme nosi,a ne samo mane .

Ima jos dosta pozitivnih stvari o kojima moze da se prica i koje bi stvarno pomogle nekom ali za sve to je potrebna odredjena doza kolegijalnosti i podrske koje je sve manje i manje
+100, ali... Kolegijalnost je svedeni/suženi oblik onoga što se zove društvena solidarnost.

Solidarnost je čudna biljka: ona uspeva samo u istinski siromašnim, izolovanim i mračnim sredinama, što naša nije. Nije bila takva čak ni onih "mračnih devedesetih", jebiga. Solidarnost živi od svesti pojedinaca da će svi pomreti ako se međusobno ne pomažu.

Kolegijalnost pak uspeva samo u društvima koja su bogata i stabilna, pa pojedinci/profesionalci imaju svest o tome da pomažući kolegama pomažu struci, i čuvajući struku zapravo čuvaju svoje "radno mesto". Onako marksistički, kolegijalnost ne postoji bez profita, tojest bez struke koja donosi profit.

Naša (balkanska) društva su trenutno na ničijoj zemlji - prebogati smo da bismo bili solidarni, a presiromašni da bismo bili kolegijalni. Ta "ničija zemlja" je odličan kreativni prostor i treba ga koristiti što više i što duže.

OK, mogu da budem fino vaspitan kao Moritz i da ložim sam sebe kako IZ PRINCIPA NEĆU da sviram instrument (na primer gitaru) koji sam našao na pločniku. A mogu i da maznem gitaru iz prodavnice i da snimim pesmu koja je toliko dobra da će mi vlasnik prodavnice iz koje sam je maznuo oprostiti krađu jer mu je to dobra reklama. Sve se svodi na to koliko je to dobra pesma. Sve drugo je nevažno.

Dobra pesma može da opravda i karmičke i sudske troškove nastale zbog posedovanja nelegalnog softvera. Pošteno plaćen softver bez dobre pesme ne može da opravda ni sebe samog. Eto tako.

Pozdrav,

Vasa
__________________
TEHNIKA NARODU!

Last edited by awacs; 30-03-2011 at 08:58 PM.
awacs is offline   Reply With Quote
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Software za Mac? Jan Audio Software 29 07-02-2012 12:11 PM
Hip-Hop SoftWare DobarDan Produkcija Hip-Hop/RnB Muzike 25 01-02-2012 12:09 PM
software DaBear Aleksandar Sa?a Habić 8 23-08-2010 09:15 PM
UAD Software Version 5.4.1! peruzza DSP forum 1 04-09-2009 01:46 PM
DJ Software Manley Ostali muzički instrumenti i studijska oprema 22 11-09-2008 03:19 PM


All times are GMT +1. The time now is 01:07 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.12 by vBS
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.
vB.Sponsors