Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Monitoring

Monitoring Aktivni i pasivni zvučnici, slu?alice, pojačala

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-11-2011, 09:03 PM   #1
awacs
VIP Member
 
awacs's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Zemun
Posts: 4,889
Default Re: Pojacalo za NS10

Quote:
Originally Posted by boggy View Post
Hm, ne mogu da kazem da razumem sta je imao na umu...... i da bi posle ovog sto je napisao znao da izaberem pojacalo za moje zvucnike, ali ajde...
Čovek ne priča samo o pojačalu, priča o tome šta sve utiče na doživljavanje zvuka tih zvučnika. A razlog iz kog sam ga citirao je da napomenem da pojačalo nije jedina važna stvar (mada je naravno važna, kao i kvalitet interfejsa). Podjednako je važno gde ti zvučnici stoje (boundary reinforcement, jel' da) i koliko glasno ih slušaš (ako nemaš baš baš dobro pojačalo).

Pozdrav,

Vasa
__________________
TEHNIKA NARODU!

Last edited by awacs; 30-11-2011 at 10:18 PM. Reason: formulacija
awacs is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2011, 10:18 PM   #2
loclso
Junior Member
 
loclso's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 22
Default Re: Pojacalo za NS10

Ne primetih da li je iko pomenuo Yamaha pojacala P serije. Snazna. Tacna. Jedna nula manje u ceni.

Pozdravi
loclso is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2011, 10:24 PM   #3
awacs
VIP Member
 
awacs's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Zemun
Posts: 4,889
Default Re: Pojacalo za NS10

Quote:
Originally Posted by loclso View Post
Ne primetih da li je iko pomenuo Yamaha pojacala P serije. Snazna. Tacna. Jedna nula manje u ceni.

Pozdravi
http://www.rumski.com/forum/showpost...18&postcount=9

Pitanje je "gde to čovek da nađe danas i ovde?"

Pozdrav,

Vasa
__________________
TEHNIKA NARODU!
awacs is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2011, 02:42 PM   #4
loclso
Junior Member
 
loclso's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 22
Default Re: Pojacalo za NS10

Ako dobro razumem pitanje sta je pitanje, drugar je u poslednjih 10 dana pazario 2 komada, polovan P4500 (~350e) + P3500S nov u prodavnici, po prilicno pristojnoj ceni. Do duse on puni klub zvukom, ali pojacalo je pojacalo.

Yamaha P serije ima regularno na oglasima, samo ih treba proveriti u kakvom su stanju, jer guraju svasta u narodu. u raznom narodu.

Pozdravi


Quote:
Originally Posted by awacs View Post
http://www.rumski.com/forum/showpost...18&postcount=9

Pitanje je "gde to čovek da nađe danas i ovde?"

Pozdrav,

Vasa
loclso is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2011, 03:44 PM   #5
awacs
VIP Member
 
awacs's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Zemun
Posts: 4,889
Default Re: Pojacalo za NS10

Quote:
Originally Posted by loclso View Post
Ako dobro razumem pitanje sta je pitanje, drugar je u poslednjih 10 dana pazario 2 komada, polovan P4500 (~350e) + P3500S nov u prodavnici, po prilicno pristojnoj ceni. Do duse on puni klub zvukom, ali pojacalo je pojacalo.
Ma ja sam nešto prezupčio, mislio sam da misliš na one matore mrcine iz P i PC serije (iz sedamdesetih i osamdesetih).

Pozdrav,

Vasa
__________________
TEHNIKA NARODU!
awacs is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2011, 11:22 PM   #6
boggy
Moderator
 
boggy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Location: Beograd
Posts: 6,200
Default Re: Pojacalo za NS10

Quote:
Originally Posted by awacs View Post
Čovek ne priča samo o pojačalu, priča o tome šta sve utiče na doživljavanje zvuka tih zvučnika. A razlog iz kog sam ga citirao je da napomenem da pojačalo nije jedina važna stvar (mada je naravno važna, kao i kvalitet interfejsa). Podjednako je važno gde ti zvučnici stoje (boundary reinforcement, jel' da) i koliko glasno ih slušaš (ako nemaš baš baš dobro pojačalo).
........
Ovde pricamo o pojacalu za NS10, i o faktorima koji su kontrolisani tim segmentom u lancu. Po mom iskustvu, nikakav akusticki tretman niti pozicioniranje zvucnika nece (niti moze) zameniti ili smanjiti potrebu za kvalitetnim pojacalom, odnosno popraviti ono sto POKVARI lose pojacalo, ali moze uraditi neke druge stvari, popraviti osecaj bassa, na vrlo specifican nacin recimo, sto sam vec rekao ranije:

Quote:
Originally Posted by boggy View Post
.........
Znaci, kompresioni dizajn Yamaha NS10 je velikim delo zasluzan za brzu i preciznu reprodukciju barem do nekih 100Hz, mada ako se pazljivo uradi akusticki (bass) tretman prostorije, bass iz tih zvucnika postaje osetno i neocekivano dramaticniji.... ........
EDIT:
Takodje sam iskusio da lose pojacalo zna da zazvuci jos gore kada se akusticki sredi prostorija i pazljivo pozicioniraju zvucnici, jer su anomalije tada izrazenije i lakse se cuju... tako da i dalje zastupam ideju da ne treba pausalno tretirati probleme jer nas to ne vodi ka resenju istih, pogotovo, da se ogradim, ako je ovo diskusija o problemima a ne samo puko caskanje...


Zato sam i rekao da "ne razumem" sta covek hoce da kaze i da tim "savetom" ne mogu biti vodjen u izboru pojacala... a ni bilo cega sto bih trebao da kupim... (ako je to tema ovog threada)... jer prica da je "sve vazno" jeste tacna, ali neupotrebljiva, zbog mesanja baba i zaba (u ovom konkretnom slucaju)...

Znaci ne bauljam bas u magli sto se ove teme tice, imam neko iskustvo na temu sta od cega dolazi, i delim to iskustvo sa drugima. Generalni saveti mogu da posluze ako ne znas ili ne zelis da kazes nesto konkretnije od "nema pite od go*ana"... ali se bojim da svesno ili nesvesno svi to ovde znaju, i da slabo sa tim sta mogu da urade.

Drugim recima... "smuckaj pa prospi" im je prica... (sto nije retka pojava u casopisima)
__________________
@Facebook
@Instagram
Email: boggy@myroom-acoustics.com

--"We can never see past the choices we don't understand." (Oracle, The Matrix Reloaded)

Last edited by boggy; 01-12-2011 at 01:25 AM.
boggy is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2011, 11:59 PM   #7
aerdeljan
Junior Member
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 8
Default Re: Pojacalo za NS10

Ja sam svoje desetke terao NAD pojacalom (mislim da je bio model 3130).
NAD-ovi su inace malo suvlji i tvrdji, pa se bar u mom iskustvu to pokazalo
kao dobra kombinacija.
Uzdravlju
aerdeljan is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2011, 12:58 PM   #8
grada27
Senior Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Beograd,VRACAR
Posts: 526
Default Re: Pojacalo za NS10

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/...aha-P-4050-**/

Jedino sto sam nasao za neku pristojnu lovu je ovo ili alesis. Mada kao neko prelazno resenje mislim da se isplati,ako ga uopste imaju na stanju.

pozz....Grada
grada27 is offline   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Pojacalo za NS10 perosc Ostali muzički instrumenti i studijska oprema 7 09-08-2010 09:49 PM
Yamaha NS10 alen Monitoring 12 13-08-2004 06:42 PM
Yamaha NS10 Boskovic Monitoring 17 27-02-2004 12:03 AM


All times are GMT +1. The time now is 06:27 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.12 by vBS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.
vB.Sponsors