Quote:
Originally Posted by komil
Ako je 1975. godina i trigerujeÅ¡ bubanj u postprodukciji, to ne radiÅ¡ zato Å¡to ti je jako dobar ili iz umetničkog razloga 
|
Ne znam koliko si radio u analognom okruženju sa trakom kao medijem, ali kad prevučeÅ¡ traku preko glave onoliko puta koliko je potrebno za sva silna dosnimavanja i podmiksovanja (bounce-ovanja) kojima su oni bili skloni... pozdravi se sa tranzijentima i visokim tonovima. Visoke si joÅ¡ i mogao da rekreiraÅ¡ spravama poput Aphex Aural Exciter-a i sličnih, ali tranzijente baÅ¡ i ne. Jebiga, Å¡ta ćeÅ¡ onda nego da trigerujeÅ¡?
Ali sve to nema veze sa time kako je odsvirano, jer je svirano u triju i odsvirano ultra tight. Ako se bubanj i raÅ¡timovao između dva tejka niko normalan ne bi terao bubnjara da se doÅ¡timava dok ova dvojica bleje i motaju džointe osim ako mu nije pukla plastika na doboÅ¡u. Ljudi nisu snimali kanale nego
zajedničko izvođenje (koliko god se viÅ¡e moglo), za razliku od Kanjea Vesta.
Pozdrav,
Vasa
P.S. Inače, nekad davno sam video track sheet sa kanalima za Radio Ga Ga (valjda), gde je doboÅ¡ podebljavan svim i svačim (između ostalog i Simmons drum generatorom), mada je to već bio drugačiji tip produkcije (koja je zahtevala estetsku hirurgiju).