Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Sintesajzeri, Klavijature i Elektronika

Sintesajzeri, Klavijature i Elektronika Analogni i digitalni sintovi, ritam ma?ine, MPC sekvenceri, sempleri i ostali elektronski proizvođači zvuka.

 
 
Thread Tools Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 03-12-2013, 10:09 AM   #14
wladymeer
Senior Member
 
wladymeer's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Beograd
Posts: 671
Default Re: Koncept workstatina,buducnost ?

Ja već duže vreme koristim iPad za vokoder deonice. Usnimim, sredim tempo u DAWu i ubacim semplove u PC3K6 koje trigerujem ili preko sekvenci (Get Lucky, Hot Right Now) ili ih sviram live (I Follow Rivers, Sing it Back) preko Kurzweila PC3K6. Kako sam ja taj koji šalje bubnjaru klik i samim tim mogu da sredim moje sekvence da budu 100% u syncu, to sve radi bez problema. A uz to i super zvuči. I generalno, kupovina iPad2 mi je najpametnije uloženih 200€ u životu.

Što se tiče dockova - probao sam Behringerov iStudio - latencija ako postoji, nisam je čuo ni u jednoj aplikaciji koju sam probao... A probao sam desetak.

Ali iPad priča generalno ima svoje dve strane. Dobra je ta što ti više od iPad3 za muzičku produkciju NE TREBA (radim na iPad2). Dobro je što mu baterija traje 10 sati UPALJENOG EKRANA. A dobro je čak i to što ima toliko dobrih aplikacija da te prosto tera da uživo koristiš ne jedan već dva i više iPada

Medjutim, loša strana dosta narušava ideju da se to koristi uživo. Proizvodjači dockova su orijentisani ka bedroom producentima (a kako i ne bi kada se radi uglavnom o Numarku) i samim tim na tržištu ne postoji kontroler koji je 100% adekvatan za nekoga ko je ozbiljan svirač.

Primer:

AKAI synthstation 49 - prelep kontroler, ALI:
1. Nema MIDI I/O
2. Nema INPUT za mikrofon
3. Padovi i tasteri su mu van njegove aplikacije neupotrebljivi - u smislu da ne reaguju ni na šta.

SAMSON Carbon 49/61 (Synclavieru bi ovo moglo biti jako zgodno!) - takodje jako dobar kontroler (kaže da se napaja preko ipada) ALI:
1. Ima MIDI OUT - nema MIDI IN (neko očigledno baš voli da me zeza! )
2. Nema INPUT za mikrofon
3. Ima dock sistem - ali tako miriše da će uživo da ispadne iz toga bez problema
4. Koristi iPad headphones OUTPUT - možda grešim, ali, ne znam da li bih to smeo da koristim na velikim svirkama.

I tako dalje i za DJ pultove za iPad i druge kontrolere. Iako su namenjeni za ideju da nosiš što manje opreme sa sobom nijednom ne pada na pamet da bi možda želeo da sviraš BEZ dodatne opreme izuzev hardware klavijature. Očigledno je bilo previše teško zamisliti da će neko poželeti da ima sve kompaktno

Tako da, obrni okreni, ili dock pa MIDI kablom u pravi hardware ili ću kao Matija da napravim DIY iPad kontroler

Last edited by wladymeer; 03-12-2013 at 10:27 AM.
wladymeer is offline   Reply With Quote
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Android koncept kreiranja muzike Goran B Razno 0 10-08-2010 06:17 PM
Kakav koncept !!!! DaBear Razno 11 31-01-2008 10:02 AM
Dobar koncept....? OFF Ostali muzički instrumenti i studijska oprema 13 24-01-2008 10:20 PM
zanimljiv koncept... zvincic Computer Hardware 5 17-06-2005 12:13 AM


All times are GMT +1. The time now is 12:50 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.12 by vBS
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.
vB.Sponsors