|
Sintesajzeri, Klavijature i Elektronika Analogni i digitalni sintovi, ritam ma?ine, MPC sekvenceri, sempleri i ostali elektronski proizvođači zvuka. |
![]() |
|
Thread Tools | Display Modes |
![]() |
#11 |
Moderator
Join Date: Nov 2004
Posts: 4,125
|
![]()
Pogledaj sta sam ja kvotovao. To je razlog zbog koga sam te opomenuo.
Da si se zadrzao na onome sto si ti kvotova, ne bih ti rekao nista.
__________________
![]() http://www.sunflower-fest.com/ |
![]() |
![]() |
![]() |
#12 |
Member
Join Date: Aug 2007
Location: NYC, USA
Posts: 107
|
![]()
Ok izvini onda.
__________________
http://www.basaristudios.com/ |
![]() |
![]() |
![]() |
#13 |
mod?rateur analogue
Join Date: Jun 2004
Location: outer space
Posts: 1,471
|
![]()
ako je Prophet u voznom stanju, rade potovi, i svi voicevi (znaci svi CEM chipovi), sigurno neces potrositi 1000 dolara na maintenance. treba mu vjerojatno promjeniti kondenzatore ili cak cijeli power supply. to ide po deafult-u jer je sprava stara 25 godina. uvrh glave 150 dolara. ako ne moras da ga negdje ship-as za servis.
u svakom slucaju, ako tvoj post nije sala, i ako ti treba taj sound, onda uzimaj to odmah. btw uz postovanje kolegi Oggyu, ne mislim da te sad bas treba banovati, bar ako se mene pita. toga na ovom forumu ima i previse (a članova malo), al da ti je kratak fitilj i smisao za humor, vala jest. ajd da sad svi skupa malo olabavimo .. ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#14 |
Member
Join Date: Aug 2007
Location: NYC, USA
Posts: 107
|
![]()
Hvala Cluster, razmislicu i ispitacu od covjeka vise za to, jr on se i ne razumje
bas puno u tim sintovima a nije blizo pa da mogu da sam sve proverim. Na sliku sam sint vidjeo i sve je pravo ocuvan al kako je srce unutra ne znam. Da volim taj SOUND da, koristio sam ranije PROPHET WS na 2 albuma i meni se neke stvari puno svidjaju. Probao sam neki od ovih novih emulacija modula i soft sintova al nije to to.
__________________
http://www.basaristudios.com/ |
![]() |
![]() |
![]() |
#15 |
Pro Member
Join Date: May 2006
Posts: 760
|
![]()
Prophet WS i Prophet 5 i su zvukom isti kao Stojadin i Ferrari.
Inače sam pogled na eBay pokazuje -> CZ-101 = $200 ,a Prophet 5 = $2000+, maltene bez obzira u kakvom stanju. Tako da i ako ti se i ne dopadne taj zvuk, novac se je udeseterostručio(!), i to u omjeru kojeg se nebi posramio ni Donald Trump. |
![]() |
![]() |
![]() |
#16 |
Member
Join Date: Aug 2007
Location: NYC, USA
Posts: 107
|
![]()
Don i ostali, dal neko zna na koji nacin na PROPHET 5 se moze skontati koji
je od sledecih?: Rev 1 prvi. Rev 2 SSM Chips. Rev 3 Curtis Chips? Trazio sam na netu da nadjem dal ima nesto vani na sintu gde pise koja je verzija ili unutra na chipove? Jer moram tog coveka telefonom uputiti da sve to ispituje na sintu. Sto se tice da me covek prevari nece, prijatelj mi je. Don, ne verujem da su bas toliko razlicni, znam da jesu al neko vreme sam koristio PRO 53 i ima tu puno slicnosti u glasu izmesju 5 i VS. Il zato mozda sto je ovaj bio softwerski a onaj hardware.
__________________
http://www.basaristudios.com/ |
![]() |
![]() |
![]() |
#17 | |
Pro Member
Join Date: May 2006
Posts: 760
|
![]()
Jednostavno. Na Rev2, na gornjoj desnoj strani syntha (gledano od klavijature) su ti potenciometri posloženi u oblik slova "U" i ispod njih su tri dugmeta u horizontali. Kao "crta ispod slova U". Možemo reći kako desni dio syntha izgleda "uredno".
Na Rev3 su na desnoj strani u samom vrhu kontrole za snimanje soundova na i sa kasete. U gornjem redu je jedan pot + 3 dugmeta, zatim red ispod ispod idu 4 pota i zatim red ispod ide: dugme, pa pot, pa dugme. Pa možemo reći da taj dio syntha izgleda "neuredno" u odnosu na Rev2, pošto su međusobno mješani dugmići i potovi. Zapravo, samo odi u gornji desni kut i ako vidiš da piše TAPE, to je Rev 3. Ako ne piše TAPE onda bez razmišljanja uzmi uređaj čak i ako je neispravan!!! Quote:
Na dotičnom su poveče udubine i tragovi krvi. A sve to od lupanja nezadovoljnih korisnika po glavama tehničara tvrtke Sequential Circuits zbog katastrofalno lošeg proizvoda. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#18 |
Pro Member
Join Date: Jun 2006
Location: Novi Sad
Posts: 3,365
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#19 | |
Member
Join Date: Aug 2007
Location: NYC, USA
Posts: 107
|
![]() Quote:
tek na pocetku biznisa te kompanije. Znaci po tvome ipak REV 2 bi bila najbolja? Jer sad si i ti nahebo, ako je uzmem onda sve ostalo od tebe trazim, savete ili komponente. Hvala.
__________________
http://www.basaristudios.com/ |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#20 |
Pro Member
Join Date: May 2006
Posts: 760
|
![]()
Meni SSM ima apsolutno širi raspon paleta zvukova koje može da uradi. CEM mi se sviđa kao boja - ima taj jedan šarm i savršen je za Techno. SSM više vuče na starije stvari npr. Kraftwerk i sl. Evo i našao sam audio file ovde. Tako ti zvuči SSM. Ovo je konkretno sa Korg Polysix i to može samo SSM da uradi. CEM (Prophet Rev3) nikad.
Ti svakako uzmi taj Prophet. Ako ti se ne sviđa, može slobodno da mi prodaš. ![]() Gledaj.... odsviraš dvadesetak produkcija na njoj, vidiš kakav je zvuk. Ako to ipak nije "ono" što ti treba u tom trenutku, nema problema. Ja aspolutno stojim iza tvrdnje da ću ju kupiti od tebe. Pa čak i ako je neispravna. Ovim transferom sa CZ-101 ne gubiš ništa. O starim synthovima Ok, činjenica je da je to uređaj kao i stari auto. Ali ako imaš volje i ljubavi onda ništa nije teško. Jedino što on traži jest kutijica sa par osnovnih rezervnh djelova, jedna lemilica i jedan osciloskop. I to je sve. Isto tako moraš biti spreman da će neka sitnica otići baš u Nedelju naveče kada ni jedan serviser ne radi, a tebi treba sutra ujutro u 07:00h da bude u studiju jer ti dolazi neka faca (npr. Đasmin Timberlejk). Meni su se takve stvari događale i na manjim i jednostavnijim spravama, npr na Polysix, i to par sati pred koncert jedne britanske grupe, a iznajmio sam im uređaj. I zamisli sad bruku da sprava ne radi dobro. ![]() Last edited by Don Solaris; 21-10-2007 at 12:16 PM. |
![]() |
![]() |
![]() |
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
|
|
![]() |
||||
Thread | Thread Starter | Forum | Replies | Last Post |
sletio prophet .. | clusterchord | Sintesajzeri, Klavijature i Elektronika | 18 | 29-11-2007 09:04 PM |
Arturia Prophet-V | veseli koljac | Audio Software | 6 | 20-01-2006 01:41 PM |
Prophet stize.. | clusterchord | Sintesajzeri, Klavijature i Elektronika | 13 | 05-06-2005 11:03 PM |