Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Dragan Ivanović

Dragan Ivanović Bas Maister, Studijski muzičar, aran?er, producent (saradjivao sa Vasil. H Bendom, Mangus, Van Gogh, Ceca, ...trenutno saradjuje sa Bala?evićem, Rambom, Sergejom Ćetkovićem i Strip...snimao bas Nevernim Bebama, Zdravku Čoliću, Van Goghu, Ceci, Regini, Vladi Georgiev, trenutno aktivan i kao DJ (projekat bassystem predstavlja perc.elemente)

 
 
Thread Tools Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 30-11-2006, 10:43 AM   #6
nESbo
Member
 
nESbo's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Beograd
Posts: 321
Default Re: " originalni " Van Gogh "

Fazni pomeraj ili fazna razlika dva signnala bi trebalo da oznacava vremensku razliku u odnosima pocetaka ta dva signala. Iliti kasnjenje jednog signala u odnosu na drugi. Nije li to stereo slika?

Quote:
prvi put čujem da obavezno ulaze u kontrafazu (ulaze, samo ako ISTI snimak staviš lijevo i desno od kojih jedan zakasniš za više od jedne poluperiode)
Ne mora biti bas isti. Ako je koriscen isti instrument za oba signala, na mestima gde oba sviraju istu notu vrlo je lako da se siganli podudaraju i ponistavaju, ali opet da, i ja mislim da jedan signal u odnosu na drugi treba da kasni za 1T, 2T... nT.

http://mikroelektronika.elfak.ni.ac.yu/PDFfiles/AC.pdf
__________________
"Tehnologije u razvoju zahtevaju zone bezakonja."

Last edited by nESbo; 30-11-2006 at 10:55 AM.
nESbo is offline  
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Opet problem u problem-programu ANITA Audio Software 23 02-10-2007 10:14 PM
problem.. midi problem nestor Audio Produkcija - Tehnike 2 15-12-2006 05:24 AM
problem veoma ozbiljan problem alavuk Ostali muzički instrumenti i studijska oprema 0 15-10-2006 02:47 PM


All times are GMT +1. The time now is 06:21 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.12 by vBS
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.
vB.Sponsors