|
|||||||
| Audio Software VST, DX, AU.... plug-in instrumenti i efekti, modularni sintovi i dizajn modularne sinteze, semplovanje, semplovi i sample libraries diskusije, koje sekvencere, editore, plug-inse koristite. Da li je bolji Sonar ili Cubase? Sound Forge ili WaveLab?.. |
![]() |
|
|
Thread Tools | Display Modes |
|
|
|
|
#1 | |
|
Pro Member
Join Date: Feb 2005
Location: Novi Sad
Posts: 1,975
|
Quote:
Ako cemo po tvoji merilima onda bi trebalo da bojkotujemo 95% proizvoda ukljucujuci i namirnice od kojih zivimo. I po cemu si ti jedini koji se oseca gradjaninom treceg reda, meni se licno barem jednom dnevno desi da se osetim tako ali imam izbor, radim sve sto je u mojoj moci da se ne osecam tako sto ukljucuje i kupovinu legalnog softvera, iako mi je plata jedno 10 do 15 puta manja od onih u Steinbergu npr. Odavno sam prestao da zaradjujem pristojne pare od muzike , a to nije zbog razloga koje si ti naveo nego zbog samih ljudi koji razmisljaju slicno kao ti. Ako ne postujes tudj rad (koji ukljucuje i pravljenje softvera) kako onda mozes da ocekujes da neko postuje i ceni ( i PLATI !! ) tvoj rad? A ako ti je muzika samo hobi onda se ne zali, jer svet profesionalaca kosta, u tom slucaju imas izbor da promenis hobi Razmisli jos koji put i verujem da ces naci dovoljno razloga da ga ipak kupis na kraju .
__________________
Be more PRO less TOOL... |
|
|
|
|
|
|
#2 | |
|
Vibrator
Join Date: Aug 2004
Location: Novi Sad
Posts: 6,483
|
Quote:
|
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Banned
Join Date: Apr 2006
Location: anagastum
Posts: 1,446
|
|
|
|
|
|
|
#4 | ||
|
Vibrator
Join Date: Aug 2004
Location: Novi Sad
Posts: 6,483
|
Quote:
Quote:
ukoliko ne zaradjujes od softvera koji koristis, onda ti je oprosteno. nek se ljute svi koji to rade, ali koristiti krekovani softver i zaradjivati na tome je u najmanju ruku bezobrazno. |
||
|
|
|
|
|
#5 |
|
Senior Member
Join Date: May 2006
Posts: 466
|
ono sto me uvek zanimalo oko tih dongl zastita je sledece:
da li ja mogu da imam instaliran cubase 5 na 3kompa i da taj dongl nosim sa sobom? Tj. da ne koristim sva tri u usto vreme vec samo onaj na kome je dongl.
__________________
studionamopremljenHajTekTehnologijom... ...i rupom najnovijom! www.myspace.com/gramophonedzie |
|
|
|
|
|
#6 |
|
Pro Member
Join Date: Aug 2006
Location: Skopje
Posts: 4,664
|
da naravno
|
|
|
|
|
|
#7 |
|
Pro Member
Join Date: Feb 2005
Location: Novi Sad
Posts: 1,975
|
Vidim da su se pojavile neke nejasnoce oko registracije Cubase ( ili Nuenda ). Kompjuter ne mora biti on line da bi se obavilo flashovanje broja licence na USB Donglu.
Kompjuter na kojem se radi registracija mora imati instaliran Syncrosoft aplikaciju koja sluzi za on line registraciju. Licenca se moze kopirati na drugu donglu ali samo preko te iste aplikacije, pri cemu se trajno brise sa prethodne dongle na kojoj je bio licence key, sto znaci da se ne moze multiplicirati licenca placenog Cubase ili Nuendo ne vise dongli cak ni kao backup. Dakle ako je kojim slucajem izgubite, neko vam je ukrade ili je nekako unistite mozete se oprostiti od vasih licenci na toj dongli, surovo ali tako je. Moze se instalirati na vise racunara ali ce samo na jednom moci da radi, tacnije na onom racunaru u koji je ubodena dongla ( i ona sama ima svoji serial ID )
__________________
Be more PRO less TOOL... |
|
|
|
|
|
#8 | |
|
Senior Member
Join Date: Dec 2007
Location: Split
Posts: 444
|
Quote:
to i je funkcija donglea mozes imat instaliran cubase na 100 racunala, ali istovremeno mozes koristit samo onaj u kojem ti je ustekan usb dongle
__________________
"I have heard the sound of the future. This is it, look no further. This single is going to change the sound of club music for the next 15 years!"
Brian Eno on Donna Summer's "I Feel Love" in 1977 |
|
|
|
|
|
|
#9 | ||||
|
Banned
Join Date: Apr 2006
Location: anagastum
Posts: 1,446
|
Quote:
Neću se uvrijediti! Ti imaš pravo da misliš da su glupi! Ja sam ukratko iznio neke površne razloge...Da sad ne bih širio ideološku priču , jer nije ni vrijeme ni mjesto za to, reći ću ti samo da upravo i mislim da bi trebali da bojkotujemo 95% proizvoda, al eto bez nekih se ne može, pa moramo da ih kupujemo! Quote:
Quote:
Već možda napravim nešto lijepo što će nekome nešto da znači - Da sam ja jedan od ljudi koji učestvuje u pravljenju softvera - oprostio bih grijehe tom muzikantu koji je uz pomoć mog programa (koji nije platio) napravio nešto lijepo! Da li bi ti?Quote:
Kosta danas i svijet neprofesionalaca i profesionalaca Nisam uopšte na to mislio - ne vezano za muziku - govorio sam o životnom standardu uopšte! Da ja radim neku šljaku sa zapadnom platom i da od jedne plate mogu komotno da kupim to što mi treba od softvera - u tom slučaju i ne bi bilo ok da ga ne platim, ali ja nažalost (kao i većina ljudi koje ja znam) nemam baš takve uslove da mogu opušteno da pazarim plagove i soft! Rado bih ja to sve kupovao ,vjeruj mi, ali tako je kako je da moram da se snalazim ( kao i većina)Još nešto...ne bih nikog lično da uvrijedim , niti da prozovem, ali mislim da je pomalo licemjerno zastupati neke oštre anti-warez stavove, a imati u svom kompjuteru iste! Takođe je pomalo licemjerno brinuti se za (doduše, zasluženu) platu nekog zapadnog programera ili firme (koji neće propasti), a nemati razumjevanja za ono što je oko svih nas na ovim našim nesrećnim prostorima i što čini da se ljudi snalaze tako kako se snalaze. Taj koji pokaže i dokaže da nikad nije u svoj kompjuter instalirao piratsku verziju programa - može i da osuđuje i da se zalaže protiv wareza, a ovako ta priča ne pije vodu nego ispada krajnje nekorektna! Nemojmo se praviti Englezi
|
||||
|
|
|
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|
Similar Threads
|
||||
| Thread | Thread Starter | Forum | Replies | Last Post |
| Cubase Sx3 | Patalo | Audio Software | 13 | 01-06-2005 03:48 AM |
| Cubase SX | Shadow | Audio Software | 12 | 03-12-2004 09:10 PM |