|
|||||||
| Razno pricajte o svemu ostalom vezano za muziku i PC produkciju, predstavite sebe, svoj band, also speak in english about pro audio production... |
|
|
Thread Tools | Display Modes |
|
|
#4 |
|
Pro Member
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,724
|
Ne znam šta ko ovde podrazumeva pod "uspehom" u inostranstvu. Neko misli da je izdati album u 1000 primeraka u engleskoj uspeh u inostranstvu, a neko da je to platinasti tiraž u USA.
Teško je trenutno napraviti bilo šta zbog granica, viznog režima, hroničnog nedostatka kinte i slično. Mislim da su ljudi previše fokusirani na izdanje kao cilj a izdanje je samo početak. Nama je problem nakon izdavanja promovisati album. Ima nekoliko bendova ovde koji su izdavali za inostranstvo, ali kako da radiš kad ti recimo dogovore par koncerata i nastup na nekom bitnom festivalu, i onda nakon jurnjave i molenja na kolenima na kraju bendu ipak ne daju vize jer su iz SCG i sve propadne? Potrebno je biti prisutan fizički, putovati, slobodno se šetati i prelaziti granice, ići za vikend u London ako si izdao tamo, ili za vikend u LA ili šta već. Nama je to nedostupno, pa ostaju neka mala izdanja u opskurnijim stilovima muzike, i pojavljivanja na kompilacijama. Konačno evo, imate sad trenutno bum sa našom etno muzikom zapakovanom u moderno ruho, sa tim se očigledno najbolje ide napolje, ali to nije tek tako, obično se radi o ljudima koji su godinama u etno muzici i jako je dobro poznaju, to ne ide nabrzaka, ko što kaže Andreja, dodam opanak na dance track pa će se svi napaliti kako je to interesantno. Čuje se da li neko poznaje materiju ili ne. Prodaja zapadnjačke muzike zapadu e to već zaista teško, jedino ako je neko zaista izuzetan u onome što radi.
__________________
"Ni pro?li put nisam verovao u reinkarnaciju" www.triggerband.net www.facebook.com/bandtrigger |
|
|
|
| Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
|
|
Similar Threads
|
||||
| Thread | Thread Starter | Forum | Replies | Last Post |
| Sta je potrebno za bavljenje muzikom? | SHIVA | Razno | 58 | 30-04-2007 01:22 PM |
| Gianfranco, kako ide s novim virusom TI - daj da cujemo malo kako to zvuci ... | clusterchord | Sintesajzeri, Klavijature i Elektronika | 8 | 26-02-2006 10:26 PM |
| Kako Mix na CD?? | idvi | Audio Software | 4 | 29-04-2005 11:04 AM |
| Kako je to u svetu a kako kod nas | dr.Ru | Dizajn i konstrukcija studija | 0 | 23-06-2003 08:45 AM |