Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Audio Software

Audio Software VST, DX, AU.... plug-in instrumenti i efekti, modularni sintovi i dizajn modularne sinteze, semplovanje, semplovi i sample libraries diskusije, koje sekvencere, editore, plug-inse koristite. Da li je bolji Sonar ili Cubase? Sound Forge ili WaveLab?..

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-08-2014, 02:04 PM   #1
branoy
Pro Member

branoy's Avatar

Default emu 1212m brzoo haha?

e ljudi uzeo bi ovu karticu. dve dolaze zajedno za PCI, ne expres, taman imam ta dva mesta free. e sad sve funkcionise sa win 7 64? trebaju mi najvise adati. da zaobicem presonus firepod konvertere. znaci imam korg d32xd, odlicni konverteri, analogni kompresor, i samo zelim kako cujem u njemu da tako preko adata prenese na neki od 8 kanala u cubes . ili 8 odjednom, a verovatno bi je koristio i kao karticu, ide do 192khz

i midi svirka naravo? jel 0 ms kasnjenje?

sutra vec mogu je pazarit za 100eu
branoy is offline   Reply With Quote
Old 12-08-2014, 09:34 AM   #2
idvi
Senior Member

idvi's Avatar

Default Re: emu 1212m brzoo haha?

??
Old 13-08-2014, 08:26 AM   #3
Tranzit
Member

Quote:
Originally Posted by branoy View Post
...jel 0 ms kasnjenje?
Za sada trhnologija nije bas toliko daleko otisla, ne postoji 0ms Latenca, to te neko grdno slagao. Postoji monitoring bez kasnjenja ali to tebi, bar kako sam te razumio, nije prioritetno, a ni bitno jer hoces da signal ide kroz DAW. Za to ti i nije bas obavezna 0ms Latenca, bice dovoljna i ta od 2ms, pa i ta od 5ms, koje 1212m moze na dobrim sistemima da pruzi. Ama nesto drugo, ne bih se bas zakleo da su konverteri na Korgu d32xd kvalitetniji od onih na Presonus Firepodu, bice da je bas sasvim suprotno i to ekstremno suprotno. Hajde ti to ipak ponovo poslusaj ali pazljivije. Inace, to sto hoces nije nikakav problem za napraviti sa dva ADAT kabla i 1212m.
Tranzit is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2014, 10:24 PM   #4
branoy
Pro Member

branoy's Avatar

kvalitetnije trazna mnogo. kad ubodem mikrofon obicni shure i snimim u korga d32xd studio ton. malo analognog kompresora, uf, sirina dubina, mekoca, nemos opisat. bjutiful .. ipak kord d32xd je bio u artistu 7885km sam suv, pa 2000km ili 1000eu ona plocica sa dve lampe, plus 500eu kartica adat. a ova pre 7 godina 1250km tako nesto. razlika ogromna., i u specifikacijama.

evo dobio karticu. e sad odma problem.
drajvere mi je poslao drugar. radi sve na win 7 64x .
upalio cubase, uradio neki demos. pustio opet posle svega. i jedan izlaz 1L dal je tisi za par decibila i ima neku distorziju kad pojacam da cujem sta svira na kutiju, na vrlo tiho nista nemozes bar primetiti, al cim pojacas kanale master na mixeru gde dolazi karta , za 3 i vise lampica L manje ulazi i ima distorziju nekako zvuci ko probusen izlaz. dok 2R radi sasvim normanlo i cuje se sve i kad pojacam i smanjim nema turbulencija .

na DSP mixeru se vidi da nije nista jer bacaju jednako leveli na mixeru. i kad exportujem iz cubase isto sve ok.

znaci samo je jedan izlaz riknuo? ko li to moze popravit?

koristio bi ja nju i za midi, i vsti.
stavio sam je na 5ms. dosta. radi
Old 14-08-2014, 10:22 AM   #6
Tranzit
Member

Nisi prvi kome se to desava sa 1212m. Provjeri kao prvo, lemove na tom izlazu, mozda je u pitanju samo hladni lem, sto je u najvecem broju slucajeva uzrok smetnjama. Jednostavno "prelemi" kontakte na dzeku.
Old 16-08-2014, 02:16 PM   #7
branoy
Pro Member

branoy's Avatar

nije hladan lem. odlemio majstor zalemio. nista isto baca signal na 1L. promenimo dzekove ulaze, sa inputa 1 na taj izlaz 1. reko da nije do njihh, opet isti signal na mixeru. 2R radi punom snagom, ovaj tih kao sto je bio.

e sad sta bi moglo biti sledece..
u karti nije. jer na dsp mixer sve ok signal.
Old 17-08-2014, 12:59 AM   #8
Tranzit
Member

Prije nego ti dam bilo kakav konkretan savjet, imas li mogucnost da probas, da li preko digitalnog izlaza (SPDIF) imas isti problem ili se to desava iskljucivo na analognim izlazima. Ovo bi mi dosta pomoglo u dijagnosticiranju, odnosno lokaliziranju uzroka. Ukoliko nemas, morat cu ici po principu iskljucenja, pa da se nadamo da cu kao prvo "iskljuciti" bas to sto je uzrok kvaru.
Old 17-08-2014, 02:42 AM   #9
branoy
Pro Member

branoy's Avatar

tranza evo dosao sa svirke, sutra cu probat nesto vazi!!
de mi reci kako da probam ADAT? ne znam napravit konekciju. hteo zaobici te analogne izlaze, idem iz adata dva stereo (od 8) u korg d32xd (a iz njegovih analognih stereo je zavrsno na mixeru gde slusam), i oni da mi budu out. msm nista necu iz kompa cubase 5 slati dalje, samo monitoring, treba mi 8 kanala adat IN, to mi najvise treba da snimam u cubase .

nikako ne znam

spid-f nikad nisam probao.

okiii thnx
pc. ok za drajvere, jesu ok, instalirani ti beta drajveri na win7 64 i sve radi. nema errora ni neki zeza

Last edited by branoy; 17-08-2014 at 02:44 AM.
Old 17-08-2014, 10:54 AM   #10
telefon
Banned

Quote:
Originally Posted by branoy View Post
tranza evo dosao sa svirke, sutra cu probat nesto vazi!!
de mi reci kako da probam ADAT? ne znam napravit konekciju. hteo zaobici te analogne izlaze, idem iz adata dva stereo (od 8) u korg d32xd (a iz njegovih analognih stereo je zavrsno na mixeru gde slusam), i oni da mi budu out. msm nista necu iz kompa cubase 5 slati dalje, samo monitoring, treba mi 8 kanala adat IN, to mi najvise treba da snimam u cubase .

nikako ne znam

spid-f nikad nisam probao.

okiii thnx
pc. ok za drajvere, jesu ok, instalirani ti beta drajveri na win7 64 i sve radi. nema errora ni neki zeza
blago tebi stari
telefon is offline   Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules