|
|||||||
| Razno pricajte o svemu ostalom vezano za muziku i PC produkciju, predstavite sebe, svoj band, also speak in english about pro audio production... |
![]() |
|
|
Thread Tools | Display Modes |
|
|
|
|
#1 |
|
Member
Join Date: May 2007
Posts: 132
|
Imao sam dosad Iphone 2g, Blackberry 8310, Blackberry Storm i trenutno Blackberry BOLD 9700! Iphone je daleko najljepsa igracka! Need4Speed odlicno radi na njemu! NAJVECA prednost na drugima je pinch zoom i Safari browser!!! Medjutim svi ti touchscreen smartphones su polu-mobilni. Ako se zaista koristi WLAN, GPS ili gleda video itd., znaci sve ono sto je zabavno ;-), poslije dva sata vec se mora i ukljuciti na punjenje baterije!
Ista je prica i sa drugim touchscreen smartphones, kao naprimer Blackberry Storm, koji ima zanimljiv koncept: Posjeduje touchscreen ali da bih naprimer pokrenuo app, tipkao broj telefona, aktivirao link, mora se pritisnuti(=utisnuti mehanicki) citav ekran. Kod nadslijednika Storm 2 to vise nije mehanicki vec je elektronski na bazi piezzo-elektronike! Sto se tice Blackberry, katastrofalan browser, nema pinch zoom, manje aplikacije ali je zato kralj za email (Push email za skoro svim accounts) i quasi-standard za business! Druga stvar je, sto su te aplikacije poprilicno skupe ako ih legalno (bez jailbreak-a) nabavljate! Garmin Western Europe oko 70?! Sve dobre aplikacije su i skupe! To sve se dodaje na cjenu sprave! Evo jedna zanimljiva stvar za offtopic: Slucajno sam sreo nedavno Borisa Nemsica (trenutko generalni direktor vimpelcom-a u rusiji, osnivac VIP-a u Hrvatskoj, dugogodisnji generlani direktor Austrijskog Telekoma i elektroinzinjer po zanimanju |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Pro Member
Join Date: Jun 2006
Location: Novi Sad
Posts: 3,365
|
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Stara Rumski Elita 2003.
Join Date: Sep 2003
Location: Beograd
Posts: 1,179
|
Ja zato "najvise obozavam" Nemman i Telefunken micove, jer je Hitler svoje govore drzao na njima
Takodje volim i iPhone jer ga ima i Britney Spears!Salu na stranu, Blackberry je jako dobar telefon u kategoriji telefona od pre 3 godine... Storm je kretenizam nevidjenih razmera. Ako si ga koristio, znas verovatno i da nema WIFI?!?!? )))) Sto je u najmanju ruku smesno I taj skrbavi ekran...A bold 9000 je vrhunski telefon, odlicne izrade, performanski, jedino malo vecih gabarita... ali odlican! Dok mi je 9700 znatno losiji... izrada losija, manji ekran, nista drasticno se nije promenilo, a po pravilu bi trebalo da kida jer im je to prvi model... |
|
|
|
|
|
#4 | |
|
Member
Join Date: May 2007
Posts: 132
|
Quote:
. Imam jos jedan: U2 su presli sa Iphone-a na Blackberry ! Sad ozbiljno! Tacno sta si rekao za Blackberry Storm! Zato sam ga i prodao, nezreo! Ovaj naslijednik Storm 2 posjeduje i WIFI i bolji mu je ekran, nije vise jedno veliko dugme! A za Bold 9000 si takodje upravu, samo sto je vec malo zastario! Bold 9700 nije tako dobro izradjen kao 9000 ali je po perfomance-u, zajedno sa Storm 2, top model od Blackberry-a! Odlican je za messaging, nije multimedia device! Browser kod Blackberry-a je daleko losiji od Iphone-og, koji je najbolji, koji sam koristio, ali za BB postoji i Opera Mini Browser ili Bolt! Blackberry nije tako fancy kao Iphone jer je u sustini zamisljen kao business device koji je sinhronizovan sa MS Exchange-om, mogu se staviti na njega policies, sigurnost itd. itd.! To ga cini prvim izborom u domenu business-a! Kad sam imao Iphone, bilo mi je sve jako zanimljivo, sve izgleda ljepo itd., stalno se "igras" snjim! I stalno gledas na bateriju jer jako kratko drzi! Na kraju skontas da vise potrosis vremena oko samog Iphone-a nego sto ti pomogne da uradis nesto brze ili bolje! Zato sam se vratio na spravu koja mi u sustini omogucava sve kao i iphone ali ne tjera toliko da se zabavljas oko same sprave! Dodatno je kod Bold 9700 baterija daleko bolja i mozes sam da je mjenjas itd.! I daleko su izdrzljivi! Moj stari 8310 imam jos i danas i sve radi na njemu: GPS Navigacija, Msn, Opera Mini browser, E-mail push i raznorazne apps! Zanima me kakav ce biti sljedece Iphone, najvazniji bih mi bilo da baterija duze drzi! Na kraju, sve su to igracke
|
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
VIP Member
Join Date: May 2006
Location: London UK
Posts: 5,794
|
ja ne znam o cemu pricate to oko baterije??
Ja ga koristim po ceo dam, surfam, mailovi, odgledam bar sat videa, igram se sve vreme dok se vozim po podzemnoj (sat,minimum preko dana)..i nikad nije "iscurela" baterija..(?) Danas sam morao da korsitim Blackberry (zaboravio iPhone u studiju!) i sve vreme sam se nervirao kako je pipav, mala.. sitna dugmenceta, promasujem slova i SVE vreme me vuce da pritiskam po scren-u!! (a ono neradi !!) he he ..
__________________
Ja sam svestran - sve mi je strano ! Sinewave Surfers Messy Boys SE16 Zoran http://www.facebook.com/album.php?ai...2&l=57cd77e7d1 http://soundcloud.com/dabear |
|
|
|
|
|
#6 |
|
VIP Member
Join Date: May 2006
Location: London UK
Posts: 5,794
|
ja ne znam o cemu pricate to oko baterije??
Ja ga koristim po ceo dam, surfam, mailovi, odgledam bar sat videa, igram se sve vreme dok se vozim po podzemnoj (sat,minimum preko dana)..i nikad nije "iscurela" baterija..(?) Danas sam morao da korsitim Blackberry (zaboravio iPhone u studiju!) i sve vreme sam se nervirao kako je pipav, mala.. sitna dugmenceta, promasujem slova i SVE vreme me vuce da pritiskam po screen-u!! (a ono neradi !!) he he ..
__________________
Ja sam svestran - sve mi je strano ! Sinewave Surfers Messy Boys SE16 Zoran http://www.facebook.com/album.php?ai...2&l=57cd77e7d1 http://soundcloud.com/dabear |
|
|
|
|
|
#7 |
|
Pro Member
Join Date: Feb 2005
Location: Novi Sad
Posts: 1,975
|
Aj kad vec diskutujemo o telefonima treba mi mala pomoc.
U fazi sam kupovine novog telefona i razbijam glavu vec danima sta da kupim...tacnije kojoj OS platformi da poklonim poverenje i novac? Koja su vasa iskustva sa sledecim OS ima i eventualno sa pomenutim telefonima? iPhone OS iPhone Win OS sa HTC Sense HTC HD 2 Android OS HTC HERO BBerry Storm 2
__________________
Be more PRO less TOOL... |
|
|
|
|
|
#8 |
|
Pro Member
Join Date: Aug 2006
Location: Skopje
Posts: 4,664
|
|
|
|
|
|
|
#9 |
|
SuperModerator
Join Date: Aug 2004
Location: Novi Sad
Posts: 1,750
|
ne daj boze, nikad goreg interfejsa, trebalo mi je 4 minute da otkucam kratku sms poruku. blaga katastrofa od uredjaja
iPhone rulez
|
|
|
|
|
|
#10 | |
|
Member
Join Date: Sep 2008
Location: music?
Posts: 286
|
Quote:
) ..Sto se tice blackberry-a, mislim da je situacija slicna kao i sa HTC-om, s tim sto po mom misljenju BBerry ima (malo) bolji dizajn softvera i (malo) losiji dizajn hardvera.. that's my 5 cents .. |
|
|
|
|
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|
Similar Threads
|
||||
| Thread | Thread Starter | Forum | Replies | Last Post |
| Native Instruments vam ?eli novu godinu | dejankuki | Audio Software | 4 | 20-12-2009 06:26 PM |
| Waves GTR Solo - besplatan godinu dana! | DaBear | Audio Software | 1 | 04-08-2009 10:11 AM |
| UAD-1 : ?ta posle 14 dana ? | MrHeavy | DSP forum | 5 | 20-02-2009 11:31 AM |
| iphone 3G | lesha | Pricaonica | 42 | 11-07-2008 07:46 PM |
| poslednja za ovu godinu | cAAc | Promocija radova | 52 | 05-01-2008 07:03 PM |