Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Audio Software

Audio Software VST, DX, AU.... plug-in instrumenti i efekti, modularni sintovi i dizajn modularne sinteze, semplovanje, semplovi i sample libraries diskusije, koje sekvencere, editore, plug-inse koristite. Da li je bolji Sonar ili Cubase? Sound Forge ili WaveLab?..

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-09-2007, 09:47 AM   #1
silicon science
Pro Member
 
silicon science's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Novi Sad
Posts: 3,365
Default Re: Apple Logic Studio

Quote:
Originally Posted by DaBear View Post
Malo pirkanja nikad nije na odmet ! he,he,he...zezam se!
Pa zar ovo nije forum za lozace? Svi se loze na nesto i stavljaju drugima do znanja!!
koliko ih ima koji otkidaju na stare analogne sintije (iako soft sintovi sve to mogu isto i bolje ), pa im niko ne zabranjuje da o tome pisu..

Koliko njih se lozi na lemilicu ili akustiku ili sta vec??

A sta smo tek skrivili da budemo bombardovani nebulozama od demo snimaka i "produkcija"...ko hoce nek skida i nek slusa!

Ko nece nek preskoci, da li je to post, mp3, slika itd....

E kad bi sad ja poceo da komentarisem sve sto me iritira oko mene i na forumu i u studiju itd..gde bi mi bio kraj??

Svako ima pravo da se lozi! neko sto ce sa novom spravom da odradi posao bolje i brze, neko sto ce samo da je stavi na stalak i gleda je ili sto ce da instalira novi software (pored ostalih 300 !) tek da bi rekao "e sad imam sve!!"

Znam bar 10 ljudi koji neumorno nabavljaju krakirane software, sampling CDs, kupuju sprave itd a nikada nisu napravili nista vredno sa tim...

sto kazu: "zivot je kratak...da bi se uzbudjivali zbog malih stvari" !

peace
Ne osecam se prozvano zato sto iza sebe imam oficijelno izdatih izdanja i to na cd-u kao i neke vece nastupe u zemlji i inostranstvu, ali moram nesto reci:
Jos nisam video da je neko postovao demo i rekao: ovo je najbolje na svetu, nema nista dalje od ovoga i bla bla bla. Tako da komparacija sa naturanjem misljenja o neprikosnovenosti Logica je totalno pogresna(mada i sam koristim i Logic i Cubase-imam i Mac i PC). Sto se tice price o soft sintijima i hard analognim-pokusaj shvatiti da ljudi VOLE ANALOGIJU, vole da otvaraju i sredjuju sintove, da od starog "sranja" naprave potpuno funkcionalnu spravu(barem neki, mada vecina koji pisu o tome u sekciji o klavijaturama imaju iste i nisu "paljevine"). Znaci, nije poenta sta moze da zameni ovo drugo i bla bla bla. Soft i hard se razlikuju i jedan drugi NE ISKLJUCUJU, svaki ima svoj karakter i to je super(nema harda kao sto je NI Reaktor niti softa koji ti moze dati zvuk Jupitera). Pa i sam imas SH 101 i imao si skoro sve sprave o kojima se ovde prica(na sintove mislim) i vrlo dobro znas o cemu je rec. Nema potrebe za odbacivanjem opcija tipa soft je super hard je prevazidjen i obrnuto.
A ja odo na more i pozdrav svima
silicon science is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 09:49 AM   #2
DaBear
VIP Member
 
DaBear's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: London UK
Posts: 5,794
Default Re: Apple Logic Studio

Pa jesam stavio ? To znaci da sve uzimam sa dozom zezanja...da?

Blago tebi ides na more....ja nisam bio vec godinama! Nema se...
DaBear is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 11:47 AM   #3
alavuk
Pro Member
 
alavuk's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Skopje
Posts: 4,664
Default Re: Apple Logic Studio

aj otvoricemo thread da doniramo kintu , znaci akcija da bear na more ... ziro racun postuj pa da uplacujemo simbolicne sume ... vidi sa kajli da donira takodje nesto :]


on topic , tek pocinje trka sa sekvencerima
;p
__________________
menjam nove fosile za ritam masinu ...





xxx says : "Preko dana zemljoradnik a nocu disko zvezda"
alavuk is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 11:53 AM   #4
Rhino
Pro Member
 
Rhino's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,238
Default Re: Apple Logic Studio

A kad ce vise nuendo 4?
__________________
aje
Rhino is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2007, 12:22 PM   #5
kejkz
banned
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,210
Default Re: Apple Logic Studio

Mislim da ce pre izaci 64bit verzija Cubase-a nego Nuendo 4, ali opet, ko zna!

Evo direktnijih informacija o samom programu sa sajta CM magazina:

http://www.computermusic.co.uk/page/...o_8_first_look
__________________
kejkz is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2007, 07:40 PM   #6
silicon science
Pro Member
 
silicon science's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Novi Sad
Posts: 3,365
Default Re: Apple Logic Studio

Quote:
Originally Posted by DaBear View Post
Pa jesam stavio ? To znaci da sve uzimam sa dozom zezanja...da?

Blago tebi ides na more....ja nisam bio vec godinama! Nema se...
E bre ako ti nemas onda ko ima jebga... Nemas mozda vremena, al kesh
To pricaj tamo onima u Londzi

U grckoj je mega, sta reci...
Ajd...
silicon science is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2007, 04:16 PM   #7
google
Banned
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 992
Default Re: Apple Logic Studio

Quote:
Originally Posted by silicon science View Post
Sto se tice price o soft sintijima i hard analognim-pokusaj shvatiti da ljudi VOLE ANALOGIJU,
Kada je bio test sabiranja, jedan ljubitelj analogije (ako sam ga dobro razumeo) nije uspeo da prepozna zvuk koji mu se toliko svidja.
google is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2007, 04:20 PM   #8
Moritz
Pro Member
 
Moritz's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Novi Sad
Posts: 1,975
Default Re: Apple Logic Studio

Quote:
Originally Posted by google View Post
Kada je bio test sabiranja, jedan ljubitelj analogije (ako sam ga dobro razumeo) nije uspeo da prepozna zvuk koji mu se toliko svidja.
Bez off-topica
__________________
Be more PRO less TOOL...
Moritz is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2007, 04:24 PM   #9
Moritz
Pro Member
 
Moritz's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Novi Sad
Posts: 1,975
Default Re: Apple Logic Studio

Inace, moram da primetim da je Media Browser maznut od Steinberga
__________________
Be more PRO less TOOL...
Moritz is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2007, 10:55 PM   #10
Oggy
Moderator
 
Oggy's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 4,115
Default Re: Apple Logic Studio

Prica o "cvrstom" groove- u, a zatim o shaffle - u je prilicno kontradiktorna, jer shuffle bas i sluzi da "razbije" cvrstinu kvantizovanog midija.

Istina je da kod Nuenda shuffle iliti plug "quantizer" ne moze da se najlepse primeni na komplet traku bubnja, ali ako se trake razdvoje, pa na Hi hat, ride, tomove i cinele stavis vise, na dobos manje, a na nogu najmanje i jos ako pri tom odredis pravu minimalnu ritmicku vrednost , onda vec radi...


Ali ajde to na stranu, posto se moze podvoditi i pod ukus...

Nego, vrlo bitno pitanje:

Da li Logic trazi "Mac" ili "Mac OS", posto je moguce emulirati Mac OS na PC-u?
__________________
"Ne znam sta se desava, imam strah od pletenja..."

http://www.sunflower-fest.com/



Oggy is offline   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Paul van Dyk - Logic/Euphonix studio video DaBear Produkcija Elektronske Muzike 2 15-08-2009 02:29 AM
Apple Logic Studio dejankuki Audio Software 0 23-07-2009 09:09 PM
Logic Studio dund0 Audio Software 15 12-08-2008 11:19 AM


All times are GMT +1. The time now is 06:33 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.12 by vBS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.
vB.Sponsors