Go Back   Rumski Forum > Audio produkcija > Gitarska Produkcija

Gitarska Produkcija Snimanje, procesiranje, miksanje gitara - potrazite pomoc ovde

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-10-2006, 10:45 PM   #1
ArchSound
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Belgrade
Posts: 39
Default Re: Amplitube II

Imam ja dvojku i dosta je dobra ali naravno ne moze da se poredi sa analognim pedalama snimljenim preko pojacala!!!
ArchSound is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2006, 03:01 AM   #2
MD
Senior Member
 
MD's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Dalmacija
Posts: 634
Default Re: Amplitube II

Quote:
Originally Posted by ArchSound
Imam ja dvojku i dosta je dobra ali naravno ne moze da se poredi sa analognim pedalama snimljenim preko pojacala!!!
Ima? kakvu snimku sa njom da čujemo?

Čujem dosta pohvala za realnost amplitube 2, ali sve snimke (pa i one sa sitea) ?to sam čuo djeluju slabo.
Mada ne vjerujem da hvale softver za ni?ta, pa ako imas sto snimljeno makar kakav riff nasuho, da se mo?e čuti...
__________________

"Easiest way to turn defeat into a victory is to put on the enemy's uniform" - Number One
MD is offline   Reply With Quote
Old 26-10-2006, 10:50 PM   #3
LAMPASH
Pro Member
 
LAMPASH's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Smorville
Posts: 929
Default Re: Amplitube II

Quote:
Originally Posted by MD
Ima? kakvu snimku sa njom da čujemo?

Čujem dosta pohvala za realnost amplitube 2, ali sve snimke (pa i one sa sitea) ?to sam čuo djeluju slabo.
Mada ne vjerujem da hvale softver za ni?ta, pa ako imas sto snimljeno makar kakav riff nasuho, da se mo?e čuti...
Ajde prijatelju odsviraj nam bilo shta,moze i neki punk riff,nije problem,daj samo da chujemo!
LAMPASH is offline   Reply With Quote
Old 19-11-2006, 06:21 PM   #4
shigumicu
Senior Member
 
shigumicu's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Titel
Posts: 468
Default Re: Amplitube II

Na IK sajtu mozete skinuti demo verziju Amplituba 2.1 (iako pise 2) koji radi bez dongle-a i ikakvih ogranicenja. Radi 10 dana, a posle tog perioda povremeno ubacuje sum, pa ako nekog interesuje moze slobodno probati.
Ja prob'o i mogu vam reci dobro radi.

U odnosu na Line 6 simulacije ne mogu reci da je bolji ili losiji, ali je u svakom slucaju zvucno sasvim drugaciji i u kombinaciji se lepo upotpunjuju. Sto se tice high gain gitara tu vam nista ne mogu reci jer imam stratocaster-a.
Nisam jos probao kako lezi u miksu, sto je za mene i presudan faktor.

Voleo bih da cujem i vase misljenje nakon probanja.

Last edited by shigumicu; 19-11-2006 at 09:00 PM.
shigumicu is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2006, 09:59 AM   #5
stigma
Member
 
stigma's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Dalmacija
Posts: 298
Default Re: Amplitube II

Amplitube 2 - puno bolje izglada nego sta zvuci. Neki dobar klinjak se i moze ubosti ali za zescu svirku vrlo lose. Zvuk je tanak i zamuljan. Samo sam prosao kroz presete, mozda se nesto moze istvikati...
__________________

Nije siromasan onaj koji ima nego onaj koji nema...
Nevjeruj zenama koje lazu
MySpace
Myspace II

stigma is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2006, 12:21 PM   #6
shigumicu
Senior Member
 
shigumicu's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Titel
Posts: 468
Default Re: Amplitube II

Preseti nisu neki (pravljeni prema ko zna kojoj gitari), mislio sam na samostalno podesavanje prema sopstvenom instrumentu. I na toneportu su fabricki preseti po meni bezveze, ali kada ga ti podesis za svoju gitaru to je to. I ja sam ga probao kroz presete koje sam modifikovao prema gitari.
shigumicu is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2006, 01:20 PM   #7
LAMPASH
Pro Member
 
LAMPASH's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Smorville
Posts: 929
Default Re: Amplitube II

Nisam ga probao jer necu da skidam 30MB
zbog 10 dana a imam dial-up.
Ali sada je sigurno lakshi za crackovanje jer radi
kao demo bez dongle-a,tako da svashta moze da se uradi.
Ochekujem da ce biti razbijen uskoro.
A kako tumachite taj potez IK-a da ga daju kao demo bez ikakve zashtite
u full packu samo sa vremenskim ogranichenjem odnosno da nije vishe
potreban dongle?
LAMPASH is offline   Reply With Quote
Old 23-11-2006, 09:32 PM   #8
shigumicu
Senior Member
 
shigumicu's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Titel
Posts: 468
Default Re: Amplitube II

Quote:
Originally Posted by stigma
Amplitube 2 - puno bolje izglada nego sta zvuci. Neki dobar klinjak se i moze ubosti ali za zescu svirku vrlo lose. Zvuk je tanak i zamuljan. Samo sam prosao kroz presete, mozda se nesto moze istvikati...
Pa, po meni zvuk uopste nije tanak ni zamuljan, to ti je verovatno do gitare ili nacina ulaska u karticu (preslusao sam onaj tvoj snimak). Zvuk na AT2 je bas veoma debeo i cist. Klin, kranc, i neki umereni dist zvuce fantasticno, mozda i bolje od line6 simulacija, pogotovu krancevi. Ovo je prvi softsim (bar od onih koje sam ja probao) kod koga kranc zvuci bas skoro kao pravi kranc. Ali higain je bolji kod line6 (osetim i ja to na straci)

Najvise mi se svidja sto kada sviras, imas utisak da ti je kabinet tu ispred nosa, dok kod line6 simulacija imas utisak da je kabinet na par metara od tebe.
Mada to nista ne znaci dok ih ne postavis u matricu i vidis kako se ponasa u klincu sa ostalim instrumentima, mozda nestane i pojede ga matrica ... dzaba mu onda bolji zvuk na solo slusanju. Ako si recimo probao Waves GTR, on odlicno leze u matricu, al badava kad zvuci sugavo.
Jedna od vecih mana AT2 je ta sto prosto prozdire procesor. Ja imam bartona 2500+ i 1gb rama, i jedva mogu da ga insertujem na 3 kanala u nuendu sa nekim umerenim presetom (latencija na 8ms). Ako hocu da insertujem na 4 kanala moram da podignem latenciju na nekih 15ms, a tada mi vec smeta kasnjenje. Procesor mi je tada na preko 80%. Malo je to mozda i do toneport-ovog asio drivera, jer njega koristim kao DI za AT2, ali procesor na 85% za cetiri kanala je previse.
shigumicu is offline   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Amplitube Metal LAMPASH Gitarska Produkcija 11 19-07-2008 11:28 AM
Amplitube 2.0 veseli koljac Audio Software 20 02-02-2005 01:46 AM


All times are GMT +1. The time now is 04:29 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.12 by vBS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.
vB.Sponsors