Quote:
Originally Posted by awacs
Zašto je iPhone 5s (sa svoja dva jezgra, ekranom od 4" koji nije èak ni u HDTV 720 rezoluciji i memorijom koja ne može da se nadogradi) ponekad i duplo skuplji od nekih telefona koji imaju èetiri puta više jezgara i/ili više piksela na veæem ekranu, i koji primaju SD kartice od XY GB? Zato što neko hoæe da plati tu cenu. Ne razumem šta tu nije jasno.
Pozdrav,
Vasa
|
Vaso, poredjenje ti nije na mestu, ovde se radi o 2 proizvoda iste firme, Wavelabu i Cubaseu. Prosto bar meni nigde nema logike da Wavelab bude skuplji 180$ od najnovijeg Cubase-a. Mozda je trazeniji software jer mu je primarna namena audio editor i alat za mastering(kao i Soundforge) i zato mozda nema razloga da neko pazari preglomazan alat (C8), ako mu je za obradu snimaka Wavelab i vise nego dovoljan(ne treba mu MIDI, VSTi i ostali qrci palci). Znaci ima smisla jedino ako je taj alat daleko trazeniji i prodavaniji od ovog drugog bez obzira na kompleksnost istih.
A sto se tice telefona, ni tu vise situacija nije tako crno bela kao nekad. Taj 5s je sada nov oko 200 i kusur evra, i tesko da ces danas naci i flagship kineza kao sto je Huawei, Xiaomi... sa octacore procesorom koji po ceni nisu daleko od Apple-ovih uredjaja. O Samsungu da i ne pricam jer je neretko skuplji od Apple-a (zavisi od godisnjeg doba

). I odosmo u off topic al 'ajde.