View Single Post
Old 26-02-2013, 04:05 AM   #5
psionic
Superoperater
 
psionic's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Beograd
Posts: 2,067
Default Re: Slika je objasnila !!!

Cemu ovoliki offtopik i sta ce ova tema ovde uopste ? Ima li ovo ikakve blage veze sa audio softverom i nekom konkretnom diskusijom u vezi nekog odredjenog programa, efekta ili tako nesto ? Ovo SVE ide u Pricaonicu, da ne kazem - u kantu.

(par klikova misem kasnije...)

E sad kad smo tu gde treba - cepajte po spamovanju do mile volje

@Branoy

Druze, ja tebe ne kapiram uopste... Ti trazis nesto, ne znas ni sam sta
Pazi ovako: Na primer - harmonika VST nikad ne moze da bude ni masna ni dobra kao prava. Koliko god da je sempluju, sa cime god da je snimaju - ne moze. Harmonika je jedan specifican instrument, koji daje razlicite tonove u zavisnosti i od jacine kojom razvlacis, i od registra i od kabine i od milion drugih pizdarija, koje muzicar u realnom vremenu moze da menja, izvlaceci iz harmonike zeljeni zvuk.
Na bilo kom digitalnom uredjaju, mozes samo deo tona da ponovis, nikako celu sliku. Prvo sto je nemoguce snimiti sve finese muzicara, drugo - ne bi mogao nikako lako da im pristupis (stavljaju neke registre, keyswitcheve u kontakt, ali dzaba)

Za synth sound sam ti vec rekao - jedno je kontakt sempl, a drugo kada se isti zvuk generise u klavijaturi. Nisu nista te klavijature bolje od kompa, isto rade sa nulama i jedinicama (ovo izgleda niko ne zeli da prihvati, ali to ne menja cinjenicno stanje), isto na izlazu imaju brojeve. (jedan i jedan su dva, na digitronu, kompu ili klavijaturi)
Pa otkud onda razlika ?
Razlika je u tome sto kada se zvuk generise - opet imas neki stepen uticaja na njega: aftertouch na dirkama, pitchbend, modwheel...
Komp sa semplovima, jos vise od nekog klasicnog ROMplera, se oslanja samo na sirove semplove i zvuk je uvek isti i totalno nezanimljiv. Rompleri pored obicnih semplova, obilato koriste razne filtere i envelope, ne bi li nadomestili manjak memorije i cuvali krace semplove.
Vec ti rekoh ranije, tu je i finalna obrada - uklopljenost klavijature i njenih velocity i AT parametara u celu pricu. A tu je i nezaobilazni WOOOW efekat, koji prati svu "gvozdjuriju"

Dakle u teoriji, komp moze sto i klavijatura - jos i mnogo vise, samo sto treba znati sta juris i kako da do toga dodjes, jer komp pruza 1000000 mogucnosti i lako odes stranputicom, a klavijatura je "gotov proizvod"...

Eto - da ne bude da samo teoretisem - Radim u zvucno tretiranom studiju sa Event OPAL monitorima i Korg Kronosom, izmenjali smo Roland Fantom G, Ultranovu, Waldorf, PA1X, Triton...

@Muzzy

Covece, ti uzimas odredjene 100godisnje likove kao referent za apsolutno najbolje u muzici. Ko kaze da npr Skrillex nema bolju produkciju ? Ili sta ja znam, Sinan Sakic ? Sve je to relativno. A ako cemo da merimo snimanje strogo tehnicki, po tome koliko se promeni (citaj:izoblici) usnimljeni materijal - onda tu nema rasprave... Naravno, za snimanje na kompu TAKODJE je potrebno odredjeno predznanje, koje zbog dostupnosti racunara kao alatke, mnogi nemaju i misle - samo ubodi mic i snimaj...
__________________
Mutna slika i mutan ton - ljubitelje filma muči on..

Last edited by psionic; 26-02-2013 at 04:46 AM. Reason: Premesteno iz sekcije AUDIO SOFTWARE
psionic is offline   Reply With Quote