Re: Gitara i PC
jest, ha 4700, i istina je, manjka mu gaina, al radi poso.
Što se presonusa tiče, nemam nekih tehničkih zamerki u smislu ispravnosti i pouzdanosti, al mi se ne sviđa njihov zvuk, i prilično sam stekao sličan utisak sa svakom njihovom spravom koju sam probao, doduše, ne pričam o monitor kontrolerima. Meni eto smeta tu nešto, dal je konverzija, dal su preampi, tek sa čim god sam radio, čujem neke prepaljene i neprijatno definisane midlove. To važi za snimke sa njihovih zvučnih karti, i za live mixer, presonus studio live, koji god format. Kad od 20 koncerata na kojima nešto nije htelo da funkcioniše zvučno kako mi prija, a pričamo o 20 različitih razglasa, sala i situacija, premotaš film i skontaš da u preko 10 je bio presonus mixer u igri, postaneš malko iracionalno osetljiv na to.
Zapravo ne mogu da se setim nijedne svirke gde sam radio sa njim, a da mi je prošla kako sam hteo, večito neka borba sa midlovima, jako su prodorni i naporni tu, a nigde lepote visokih i neke toplote low enda. E to vidiš nije bio slučaj kad sam premotao tako isto film sa Midas ili Allen&Heath mixerima, koji su mi prolazili solidno, u kojem god setupu, naročito njihov EQ. E da, i na Presonus mixeru, kompresor je prilično smeće, i najbolje je ne koristiti ga. Od svega, samo gate radi kako tako upotrebljivo, i pomalo master EQ
A sličan utisak zvučni, dakle, imam, i za snimke koje sam mixao a snimani su na presonusuovim zvučnim kartama/preampima.
Ruku na srce, taj novi model nisam ni čuo ni video, al mi nešto i ne budi pažnju.
i da, slažem se da su RME preampi isto kurton, bar ovi sa FF800
|