MIDI bubanj live
Pozdrav svima,
Obilazim ovaj forum već par godina i mogu vam reći da sam mnogo toga naučio ovdje, posebno iz polja produkcije i post-produkcije. Hvala vam na tome.
Trenutno imam bend sa klasičnom petočlanom postavom (vokal, gitara, bubanj, bass, klavijatura) i sve je 100% live, znači bez ikakvih dodataka. U narednim mjesecima postoji mogućnost da ostanemo bez bubnjara a okolina u kojoj ?ivimo ne pru?a ba? velik, ili ikakav, izbor za novog.
Svirao sam davno nekad na onaj fazon midi-klavijature-električna gitara-vokal za tezge, ali to je ne?to ?to ?elim izbjeći.
Koji je najbolji i najbezbolniji način da zamjenim ?ivi bubanj sa midi bubnjem, a da ne ide sa klavijature (Pa800) već da ide sa laptopa?
Npr. ako uzmem postojeći midi fajl i s njega skinem sve osim bubnjeva, ?ta mi je najbolja opcija da te fiksne "bubnjeve" renderujem sa kompjutera a da ne budu plastični?
Unaprijed zahvaljujem!
SGG
|