Quote:
Originally Posted by Jan
Imam recimo neki mikser tamo "tezgaroski" koji nema firewire nema nista, ono klasicno, mic/line input, insert i mozda po koju grupu na njemu (recimo ovako nesto http://www.directproaudio.com/images...66cx-large.jpg ).
I imam audio interface, sa recimo 8 ins i 8 outs.
|
Pa jel "otprilike taj mikser" ili "baš taj mikser"??? Ako su inserti ovakvi kao na slici to znači da se vezuju kablom koji u mikser ulazi "stereo" jackom, a na drugoj strani su dva mono jacka (nebalansirana).
Fora je sledeća (i radi u 99% slučajeva, pošto su veze na ovakvim insertima uglavnom standardizovane):
Uzmeš običan "MONO" (nebalansiran) kabl i ubodeš ga u INSERT "do pola", tj do prvog "kolena" a drugi stranu utakneš u LINE IN od interfacea. I to ti je to. Signal u mikseru će imati neprekinutu putanju i radiće najnormalnije (kao da ništa nije uključeno u INSERT), a u interface će ti ulaziti signal koji je odmah posle INPUT GAIN tačke. To je tako u principu, a sad da li je onboard kompresor (na ovom mikseru koji si dao kao primer) pre ili posle insertne tačke, jbmlg.
Važno je samo da FOH tonac tokom svirke (snimanja) nikako ne dira input gainove, jerbo bi to imalo uticaj na ulazni nivo snimača.
Pozdrav,
Vasa