Prelaz sa 12" na 15", naročito ako imaš 18" basove, zna biti malo traumatičan! Naročito ako sviraš tezgu i voliš vokal naprijed (pošto čisto sumnjam da neki roker ima toliko opreme za bend

).
Ukoliko si se već odlučio za EV ZX varijantu moja preporuka ti je ZX5! To je u svakom segmentu bolja kutija od ZX4. Jeste nešto skuplja, ali mnoogo bolje radi. Lično ih često koristim a imao sam priliku da ih upoređujem direktno! Jedina varijanta u kojoj bih možda dao blagu prednost "četvorkama" je mala akustična svirka... što tebi po svemu sudeći ne treba!
Vodi samo računa da je to kutija poprilično velike snage i da ćeš poslije svojih Vectora morati da se baciš na zamjenu pojačala!
p.s. Ako ti nešto znači... 4 ZX5-ice (uz adekvatne basove naravno) se bez problema nose sa skoro 2000 vrišteće djece u sportskoj dvorani!