Rumski Forum

Rumski Forum (http://www.rumski.com/forum/index.php)
-   Audio Produkcija - Osnove (http://www.rumski.com/forum/forumdisplay.php?f=144)
-   -   Total mix (http://www.rumski.com/forum/showthread.php?t=35187)

enter 17-09-2010 03:05 PM

Total mix
 
jer zna neko kako da koristim total mix kao glavni mixer(sabirnicu) u cubasu. jer kad otvorim cubase i hocu naprimjer mute na total mixu input 1 di mi je prikljucen mic on uopce ne reagira. ko da mu cubase brani da radi u drugoj applikaciji. kako da to rijesim?:rolleyes:

Arthur 17-09-2010 10:53 PM

Re: Total mix
 
prvi deo pitanja nema neke veze sa drugim. Sabiranje je jedno a routing signala drugo. To što ti u Totalmixu ne mutira signal u Cubaseu, to je zato što nisi detaljno pročitao upustvo Totalmixa, koje je jedno od najlepše napisanih manuala ikad. Ukratko, taj input kanal na Totalmixu, njegov regler i mute kontroliše samo monitoring tog signala kroz kartu i njene izlaze. Ti si izborom Analog inputa u Cubaseu već uzeo signal pre tog reglera, direktno sa kovnertera.

Arthur 17-09-2010 10:54 PM

Re: Total mix
 
a ako te zanima kako da sabiraš kroz totalmix, reci, može i to

Francuz 08-10-2010 11:09 AM

Re: Total mix
 
Zanima nas .

Arthur 08-10-2010 11:18 AM

Re: Total mix
 
lako. Napraviš u Cubaseu gomiletinu output busseva, mono ili stereo, kako god oćeš, i dodeliš im da su im output kanali odgovarajući kanali sa RME-a. Onda lepo upališ Totalmix, upališ submix mode, izabereš neki par fizičkih outputa (najdonji red), i postaviš podmix za njega - najrealnije je da samo klikneš mišem preko svih reglera iz srednjeg reda dok držiš ctrl na tastaturi, svi će skočiti odma u unity položaj. Zatim lepo, takođe držeći ctrl klikneš na izabrani output podmix tojest na polja u kojima piše ime tih kanala (recimo A1/2), dok ne pocrveni (blago roze). Ovo znači da si napravio loopback tih outputa na odgovarajuće inpute na karti, kao da si prespojio kablom, samo interno. Onda se vrneš u cubase, i napraviš novi input buss, kome dodeliš taj input, koji odgovara submixu iz Totalmixa. Napraviš i novi kanal, stereo, kome dodeliš taj input buss, i voila, snimiš svoj DSP sabrani mix.

Jes ovo malko konfuzno, ako nekom nije jasno, mogu još plastičnije da objasnim korak po korak.


All times are GMT +1. The time now is 01:48 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.12 by vBS
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.
vB.Sponsors