![]() |
Problemi povezivanja sinta sa E-mu 1212m
Здраво свима! Проблем је у следећем, скоро сам пазарио свој први синт Korg R3, па бих желео да снимам његове печеве/звуке у Аблетон-у, по разним форумима сам прочитао да треба повезати излазе синта, на улазе звучне карте(е му 1212м), повезах тако, међутим ништа. ни говора! Не знам шта да радим људи, помагајте!!
|
Line out iz korga u line in na karti.. To za audio (wav) format..
Midi out iz korga u midi in na karti, drugim kablom suprotno za (Midi)... Ako imas usb out na korgu (a najvjerovatnije imas) moze i tako midi... Sto je zapelo? Ajde opisi problem detaljnije.. Sent from my iPhone using Tapatalk |
Re: Problemi povezivanja sinta sa E-mu 1212m
Желим да пренесем комплетан звук из Корга у софтвер, као инструмент. Повезао сам 2 аудио кабла (џек 6.3мм) са 2 излаза корга, на 2 улаза е-муа. На Е-му картицу закачени су активни монитори.
У аудио каналу у Аблетону нема звука. Покушавао сам са разним подешавањима у самом Аблетону, у делу за звук у Виндовсу, у Коргу, као и у софтверском миксеру моје звучне карте, можда сам добио нека мизерна померања али не бих да тврдим, углавном је то нешто занемарљиво јер правог звука није било уопште. Испробао сам аудио улазе на картици и каблове, са другом опремом, и чини се да су у реду. Шта може да спречава звук из инструмента да допре до мог софтвера? Јесу ли у питању подешавања, и која, или ако је нешто друго, шта је то? Да ли треба проверити подешавања у Е-му Микс печу, или можда подешавања у Коргу? Да ли је мој софтвер можда превише стар? Аблетон Верзија 6? |
Re: Problemi povezivanja sinta sa E-mu 1212m
Quote:
Quote:
|
Re: Problemi povezivanja sinta sa E-mu 1212m
Пробао, неће. Процедура јако проста, очигледно нешто друго кочи, иначе не бих тражио помоћ...
|
Re: Problemi povezivanja sinta sa E-mu 1212m
Ево нових информација, ако нешто значи; Инсталирао сам неку старију верзију cubase-а ради теста, и добио нека очитавања на пик метру, (види се на слици) за разлику од аблетона, где се ништа није очитавало...:confused:http://postimg.org/image/dei00v5vt/
...Када притиснем дирке... |
Re: Problemi povezivanja sinta sa E-mu 1212m
Mozda te koci ta verzija 6. Moj je 9 ,nakacio sam na njega anlogni mikrofon bez problema.Koliko sam skapirao ti taj analogni zvuk hoces na jedan od kanala Abletona?
|
Re: Problemi povezivanja sinta sa E-mu 1212m
Тачно то хоћу. Не знам шта да радим...да ли постоји нека опција за други секвенцер, а да не буде крекован и не скуп, јер за ориџинал паре неам? Само да ми ова варијанта проради...?
|
Re: Problemi povezivanja sinta sa E-mu 1212m
Meni je on odlican, s tim da i da lunchpadS radi slicno ko ableton push,a naravno jeftiniji 3 puta. Znaci radi samo na 9.1.2. ako te ineresuje mozes procitati na ovom linku ,tu su ti i uputstva http://motscousus.com/stuff/2011-07_..._Live_Scripts/
|
Re: Problemi povezivanja sinta sa E-mu 1212m
Quote:
Quote:
|
All times are GMT +1. The time now is 06:01 AM. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.12 by vBS
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.
vB.Sponsors